O nas

 

Firma Presto Sp. z o.o. działa na rynku światowym od roku 2001. Jako producent wkładek 3D firma uruchomiła działalność w 2016 roku. Produkcja wkładek 3D firmy Presto oparta jest na cyfrowej technologii projektowania i jakości wykonania CNC. Obecnie jest to technologia najwyżej ceniona przez wielu ortopedów i fizjoterapeutów. Korzystają z niej szpitale, kliniki i liczne gabinety.  
Technologia CNC ogranicza czynnik ludzki i zastępuje go nadzorem komputerowym. Każda wkładka jest projektowana indywidualnie i pasuje tylko do jednej osoby. Przy każdym projekcie uwzględniane są zalecenia ortopedy lub fizjoterapeuty oraz podologa. Wkładki 3D firmy Presto dopasowane są do stopy, do buta, do dolegliwości oraz do trybu życia. Płaskostopie podłużne i płaskostopie poprzeczne nie są problemem jeśli w obuwiu są indywidualnie zaprojektowane wkładki. Wśród wkładek 3D są wkładki zarówno dla dorosłych jak i wkładki dla dzieci. Produkowane są wkładki komfortowe do pracy i wkładki do uprawiania sportu. Popularne są wkładki do biegania i korzystania z siłowni. Na zlecenie ortopedy produkowane są wkładki supinujące lub pronujące oraz optymalizujące ustawienie stawu skokowego. Co raz więcej ludzi cierpi na halluksy. Również dla nich producent wkładek 3D Presto ma specjalną ofertę. Ze względu na jakość obuwia dużo osób odczuwa ból z powodu odcisków. Producent wkładek 3D ma specjalną ofertę odciążającą bolące miejsca stopy.

  Wkładki 3D Presto na odciski pomagają również w innych dolegliwościach takich jak nerwiak Mortona czy ostroga piętowa. Logistyka dystrybucji jest opracowana w taki sposób aby obsłużyć cały obszar Polski i Europy. Od naszych dystrybutorów nie wymagamy zakupu drogiego sprzętu diagnostycznego i drogiego oprogramowania. Całą odpowiedzialność za projekt i wykonanie wkładek 3D ponosi  firma Presto. Zapraszamy zainteresowane firmy do współpracy, a klientów detalicznych do znanych gabinetów i klinik zlokalizowanych w miastach: Warszawa, Legionowo, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Błonie, Józefów, Grójec, Piaseczno, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Ciechanów, Sulejówek, Łódź, Olsztyn, Kłodzko, Wyszków, Łuków, Siedlce, Wrocław, Oleśnica, Kraków, Ciechocinek, Katowice, Radlin, Tomaszów Mazowiecki, Tarnowskie Góry, Wilamowice, Skarżysko-Kamienna, Chorzów, Toruń, Konstantynów Łódzki, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Bydgoszcz, Tuchola, Radzyń Podlaski, Kozienice, Płońsk, Poznań, Ciechanowiec, Gliwice, Jasło, Wilga, Sierpc, Kobyłka, Kutno, Konin, Gostynin, Starachowice, Włocławek, Izabelin, Rzeszów, Sadkow, Tarnów i innych. Zapytania o szczegóły współpracy lub o najbliższy gabinet realizujący zamówienia prosimy wysyłać na adres : office@presto-company.eu

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Kto dobiera wkładki ortopedyczne ?  Wkładki ortopedyczne powinny być dobierane przez ortopedę lub fizjoterapeutę. Najlepsze wkładki ortopedyczne są spersonalizowane, czyli indywidualnie dopasowane do stopy, do obuwia i do korygowanej wady. Mogą to być na przykład wkładki na płaskostopie poprzeczne lub podłużne. Mogą korygować koślawość lub szpotawość, ale mogą również odciążać na przykład ostrogę piętową lub inne dolegliwości stopy. Wkładki ortopedyczne mogą pełnić również funkcję ortezy, czyli stabilizować ustawienie stopy. Wkładki ortopedyczne na wymiar, to najlepsze rozwiązanie.

2. Kto dobiera wkładki do butów ?  Dobre wkładki do butów dobierać może ortopeda, fizjoterapeuta lub podolog, czyli specjalista od stóp. Natomiast projekty wkładek powinny być wykonane przez ortopedów lub fizjoterapeutów. Dobre wkładki do butów dopasowuje się indywidualnie do stopy, czyli zaprojektowane są na bazie jej modelu. Każdy z nas ma inny model stopy, dlatego kupowanie wkładek korekcyjnych uniwersalnych może nie tylko nie pomóc w problemie, ale może nawet go nawet pogłębić. 

3. Kto przepisuje wkładki ortopedyczne ?  Wkładki ortopedyczne przepisuje najczęściej ortopeda lub pediatra widząc wady postawy. Może je również zalecić fizjoterapeuta jako przedłużenie działania zabiegów rehabilitacyjnych oraz jako przyśpieszenie powrotu do sprawności pacjenta. Wkładki ortopedyczne nazywane są wkładkami korekcyjnymi, ponieważ pełnią taką samą funkcję.

4. Które wkładki są najlepsze ?  Niewątpliwie najlepsze wkładki do butów są to wkładki indywidualne, czyli spersonalizowane. Każdy ma inny model stopy, czyli inną szerokość i kształt pięty, inną wysokość i długość łuku wysklepienia, inną szerokość przodostopia oraz długości i układ palców. Wkładki są najlepsze wtedy, gdy precyzyjnie są dopasowane do indywidualnego modelu stopy. W przodujących technologiach można uzyskać dopasowanie wkładki do modelu stopy na poziomie 0,01mm.

5. Co dają wkładki ortopedyczne ?  Wkładki ortopedyczne optymalizują ustawienie stopy oraz korygują wady postawy, czyli mają wpływ na postawę całego ciała. Indywidualne wkładki ortopedyczne pomagają prawidłowo rozłożyć punkty podparcia stopy oraz prawidłowo ustawić piętę i łuk wysklepienia. Powoduje to optymalne ustawienie stawów, czyli również biodra i kręgosłupa. Zmniejsza to dolegliwości bólowe stóp, kolan, biodra, kręgosłupa oraz poprawia biomechanikę chodu. Szczególnie wyraźnie to widać w przypadku gdy jedna noga jest krótsza od drugiej. Wkładka spersonalizowana również koryguje taki skrót. Wkładki ortopedyczne mogą również uzupełniać miejsca stopy po częściowej amputacji w obszarze palców lub pięty. Pomaga to w dużym stopniu odzyskać biomechanikę stopy.

6. Od kiedy wkładki ortopedyczne dla dzieci ?  Wkładki ortopedyczne powinno stosować się po 5 roku życia. W uzasadnionych przypadkach można wcześniej, ale nie poniżej 2 roku. Przed podjęciem takiej decyzji warto skonsultować się z  pediatrą lub fizjoterapeutą, czy jest to konieczne. Najczęściej w takich przypadkach stosuje się wkładki supinujące dla dzieci, odciążające odciski lub odseparowujące halluksy, które pojawiają się już u czterolatków. Warto też zamówić dla dzieci indywidualne wkładki do szkoły, ponieważ twarde nawierzchnie mają negatywny wpływ na stopę i najczęściej generują koślawość stawu skokowego oraz kolanowego, co ma szkodliwy wpływ na cały układ szkieletowo kostny. 

7. Gdzie zrobić wkładki ortopedyczne ?  Wkładki ortopedyczne najlepiej zamówić w odpowiednio przeszkolonych gabinetach fizjoterapeutycznych lub podologicznych. Warto zwrócić uwagę, czy projekt wykonuje fizjoterapeuta lub ortopeda. Ponadto w gabinecie powinien być pobrany model stopy oraz zbadane ustawienie pięty, odchylenie ścięgna Achillesa i zmierzona geometria stawów. W czasie badania należy również ustalić punkty podparcia stopy.  Wszystkie te badania wykonywane są w gabinetach rekomendowanych przez firmę Presto.

8. Gdzie kupić wkładki do butów ?  Wkładki do butów powinny być amortyzujące, czyli chronić kości stopy prze twardymi nawierzchniami. Można takie kupić w rekomendowanych gabinetach firmy Presto. Przed  zakupem należy zdecydować, czy to mają być wkładki do butów roboczych, czy do butów sportowych, czy do butów wizytowych. Wkładki powinny być antypotowe, czyli wyłożone materiałem niwelującym tarcie i dającym dostęp powietrza do stóp. Nie powinny gromadzić wilgoci, która sprzyja powstawaniu i utrzymaniu grzybicy paznokci oraz całych stóp. 

9. Kiedy wkładki ortopedyczne dla dzieci ? Wkładki ortopedyczne dla dzieci powinny być stosowane powyżej piątego roku życia. W uzasadnionych przypadkach potwierdzonych przez ortopedę bądź fizjoterapeutę można je wykonać dla dzieci powyżej dwóch lat jako zapobieganie dolegliwościom bólowym stóp lub przy bardzo dużych wadach stóp. Najczęściej jest to niepokojąca koślawość wynikająca z niedostatecznej kondycji mięśni stopy i łydki. Sygnalizuje to mocno przechylony do środka staw skokowy. Czasami widać to przez obtarcie w miejscu kontaktu z butem. Przy dużej koślawości często buty mają pościeraną, bądź przygniecioną wewnętrzną krawędź. Takie buty należy wymienić na nowe, ponieważ sprzyjają przyrostowi wady. Nowe buty i spersonalizowane wkładki ortopedyczne dają szybką poprawę ustawienia stopy i stawu skokowego. Zapytania można kierować przez adres :  office@presto-company.eu

10. Kiedy wkładki ortopedyczne ?  Wkładki ortopedyczne przeznaczone są dla osób, które czują dolegliwości bólowe w stawach lub chcą im zapobiec.  Najczęściej są to bóle w kolanach, biodrach bądź w kręgosłupie. Nieprawidłowe ustawienie stopy wiąże się z nieprawidłową pracą kolana, zmianą kąta pochylenia miednicy i powstaniu napięć mięśniowo-powięziowych w lędźwiowym odcinku kręgosłupa lub jego przesunięciu. Oczywiście ma to wpływ na odcinek piersiowy i szyjny kręgosłupa. Dlatego jeśli widać odchylenie stawu skokowego i ścięgna Achillesa należy profilaktycznie zamówić wkładki ortopedyczne aby uniknąć dolegliwości bólowych, zapalenia stawów lub reumatoidalnego zapalenia stawów.